W dzisiejszych czasach praktycznie każdego dnia ktoś ulega poważnemu wypadkowi na polskich drogach. Zdarza się, że nasze obrażenia są tak poważne, że jesteśmy zmuszeni do długiego pobytu w szpitali i intensywnej rehabilitacji. Każdy uszczerbek na zdrowiu spowodowany przez innego kierowcę, który wymusza nas do pobytu w szpitalu powyżej trzech dni daje nam prawo do ubiegania się o odszkodowanie.

Niestety, ale polskie zakłady ubezpieczeniowego nie są wcale chętne do wypłacania wysokich odszkodowań dla ofiar wypadku. Są to jednak pieniądze, które zdecydowanie wam się należą i nie powinniście pozwolić na to, ażeby zakład ubezpieczeń zaniżał wypłaconą wam stawkę. Odszkodowanie komunikacyjne powinno spokojnie pokryć wszystkie koszty leczenia, dlatego powinniście zadbać o to, ażeby otrzymać odpowiednią sumę (dodatkowe informacje: błędy medyczne). 
Jeśli pracownicy zakładu ubezpieczeń bardzo nisko oszacowali waszą szkodę to warto udać się do dobrego prawnika. Doświadczony prawnik, który już nie raz walczył o wysokie odszkodowanie powypadkowe pomoże wam zyskać wysoką kwotę w sądzie, które pokryje wszystkie koszty waszego leczenia. Bez dobrego i doświadczonego prawnika na nieszczęście nie uda wam się wygrać sprawy o odszkodowanie, gdyż waszym przeciwnikiem będzie cała armia prawników zakładu ubezpieczeniowego. Jeśli zatem walczycie o kilkadziesiąt tysięcy pln w górę, to zdecydowanie warto zatrudnić eksperta, który pomoże wam wygrać całą sprawę. W końcu gra toczy się o kilkukrotnie wyższą stawkę, niż wysokość honorarium dla waszego dobrego adwokata. 

Zobacz więcej: odszkodowanie pośmiertne.