Blog internetowy czyli miejsce gdzie można pisać niemal o wszystkim. Blogerem dzisiaj ma możliwość zostać właściwie każdy, wystarczy tylko chęć dzielenia się ze światem własnymi przemyśleniami, swoją wiedzą, umiejętnościami.

Ale nie wolno zapominać, że prawie każdy blog musi jakoś się prezentować, musi być widoczny w internecie, musi po prostu uzyskiwać popularność. Dlatego niech początkujący bloger nie koncepcji, że wystarczy posiadać łatwość pisania by zostać liderem, spijać śmietankę jako najlepszy bloger w kraju. Nic z tych rzeczy, powinno się poznać kilka prawd o tworzeniu, początkowych krokach w blogosferze.
Wybór nazwy bloga, zakup miejsca na serwerze. Kto oczywiście będzie chciał to może się bawić w osadzanie własnego bloga na darmowych platformach blogerskich. Warto natomiast być ekspertem w każdym calu i zdecydowanie postawić na blog na porządnym hostingu i wybranej przez siebie domenie.
Grafika, wygląd, prezencja. Informacje na blogu to jedno, jego wygląd to drugie. Obie sfery mają się przenikać, tutaj nie ma wyjścia, tutaj wszystko ma być przygotowane jak powinno sięwarto czyli poza znakomitych wpisów warto i pamiętać o realizacji grafiki na blogu, opracowaniu czegoś miłego i funkcjonalnego w odbiorze.
Narzędzia wspomagające prowadzenie bloga. Prawie każdy bloger woli mieć świadomość tego kto go czyta. Każdy potrzebuje również odpowiednich multimediów w postaci co najmniej zdjęć i wykorzystanie ichniejszym zgodnie z prawem. Dlatego dobrze jest zapoznać się zarówno z wtyczkami do blogów jak i sprawdzać portale oferujące darmowe użytkowanie fotografii.
Promocja bloga na przykład. w social media. Współcześnie obecność w social media to podstawa. Zaleca się wykorzystywanie z tej formy kontaktu z potencjalnymi czytelnikami, szukaniem nowych odbiorców. Zasięg przykładowo. facebooka czy twittera jest ogromny
 
Zobacz także: idź na mój blog.
Warto sprawdzić: mój link.