Kłopoty związane z nieprawidłowym rozwojem aparatu mowy mogą zjawić się na każdym etapie rozwoju waszego dziecka. W przypadku ich pojawienia się powinniście jak najszybciej zapisać wasze dziecko do logopedy, który sprawi, że aparat mowy zacznie znów prawidłowo się rozwijać. W przypadku de fakto niewielkich dzieci idealnie sprawdzi się neurologopeda.

Jeżeli wasz maluszek nie woli nadal rozpocząć mówić lub mówi bardzo niewyraźnie to powinniście skonsultować go ze specjalistą. Tego rodzaju kłopoty nie są bez wątpienia groźne i spora większość dzieci po kilkunastu tygodniach współpracy z neurologopedą zaczyna normalnie mówić. Warto natomiast kontynuować terapię i co jakiś czas umawiać się na kontrolne wizyty ze specjalistą, który będzie cały czas nadzorował rozwój aparatu mowy waszego dziecka. 
Niestety, niemniej jednak leczenie problemów występujących u dorosłych dzieci jest o wiele trudniejsze i wymaga bardzo długiej terapii. Najbardziej kłopotliwe i wstydliwe są kłopoty związane z jąkaniem. Dla każdego dziecka jąkanie jest ogromna skazą, z którą całkowicie nie potrafią sobie poradzić. W takiej okoliczności logopeda jest zwyczajnie potrzebny, gdyż pomoże on dla waszego dziecka w pełni pozbyć się tego problemu. Najczęściej przyczyną jąkania jest zbyt szybkie tempo mowy przez które wasze dziecko przestaje prawidłowo wymawiać samogłoski , a dodatkowo łapać oddech. Tego typu sytuacja sprawia ściśnięcie się gardła , a dodatkowo jąkanie. Efekt ten jest niestety podbijane przeze mniezą psychikę, gdyż właściwie każde dziecka wstydzi się swoich problemów z jąkaniem. Świetny logopeda w ciągu kilkunastu miesięcy pomoże dla waszego dziecka wyeliminować problem jąkania. 

Polecam: neurologopeda Świdnica.