Pisanie bloga online zajmuje czas. Jest to zajęcie dla pasjonatów , a dodatkowo gwiazd. Promocja nowego bloga online trwa co najmniej kilka miesięcy. Dostępne są różnorakie blogi – z ciekawostkami, przepisami kulinarnymi, informacjami o gwiazdach, blogi internetowe literackie, kulturalne, koncertowe. Ile osób, tyle pomysłów na prowadzenie ciekawego bloga online. Bardzo dobry blog to podstawa, a im więcej takich blogów, tym bardziej internauci są zadowoleni, bo mają wybór lektury. Warto założyć własny interesujący blog. Taki blog to kopalnia informacji. 

Ciężko byłoby odnaleźć kogoś, kto przenigdy nie czytał żadnego bloga internetowego. Stały się one swoistym fenomenem, a praktycznie codziennie pojawiają się nowe, obejmujące praktycznie każdą tematykę, jaką jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Można na nich spokojnie poczytać o ludzkich przemyśleniach, radościach, smutkach i w bardzo wielu sytuacjach ma to na nas tak duży wpływ, że decydujemy się na własnoręczne pisanie bloga internetowego. Wbrew pozorom nie jest to tak proste, jak początkowo wydaje się, a największym problem staje się zainteresowanie naszymi tekstami licznego grona czytelników.
Skuteczna promocja nowego bloga nie jest prostym misją i zajmuje tyle samo czasu co zamieszczanie na nim nowych wpisów. Przede wszystkim warto zadbać o wysoką jakość prezentowanych treści, począwszy od intrygującej i wciągającej tematyki, aż po poprawność gramatyczną , a ponadto stylistyczną. Znakomita treść potrafi obronić się sama, a kiedy znajdzie wielu amatorów, to z całkowitą czyli stu procentową pewnością zamieszczą oni odpowiedniki do niej na swoich blogach, wortalach internetowych czy profilach na serwisach społecznościowych. Promocja nowego bloga może również polegać na nawiązywaniu kontaktów z innymi użytkownikami sieci, poprzez umieszczanie komentarzy na ich blogach lub dyskusję z nimi na forach dyskusyjnych. Bez wątpienia prowadzona na forum dyskusja powinna być zgodna z treścią bloga, a jeżeli już nie złamiemy w ten sposób regulaminu, to można spróbować umieszczać linki do naszych wpisów, zwłaszcza kiedy będą równocześnie argumentami, jakie przedstawiamy naszym oponentom w rozmowie.
Polecana strona: więcej pomocnych rad na stronie.
Warto sprawdzić: moje źródła.