Według najnowszych statystyk, coraz więcen dzieci boryka się z problemami mowy. Najczęściej kłopoty te wynikają ze złego nauczenia się korzystania z aparatu mowy. Nikt przecież nie uczy dziecka prawidłowego oddechu przy mowie albo odpowiedniego akcentowania samogłosek.

O ile zatem zauważyliście u swojego dziecka ewidentne nieprawidłowości w funkcjonowaniu aparatu mowy, to warto wybrać się z nim do specjalisty. Za niezbyt duże dzieci, dopiero uczące się mówić, odpowiada neurologopeda Tarnowskie Góry. To właśnie do niego powinniście się zgłosić, o ile wasz maluszek ma trudności z wypowiedzeniem pierwszych słowek. Taka sytuacja nie jest wcale dziwna, jednakże wymaga podjęcia jak najszybszej współpracy ze specjalistą.
Dla starszych dzieci o wiele lepiej sprawdzi się logopeda Tarnowskie Góry. Logopedzi współpracują z dziećmi, które są już świadome wykonywanych przez siebie czynności. Zajęcia skupiają się na poprawie apartu mowy za pomocą czytania, ćwiczenia prawidłowego oddychania , a ponadto na wykonywaniu wielu ćwiczeń. Tutaj liczy się nie tylko wiedza specjalisty, niemniej jednak także zaangażowanie dziecka w regularne wykonywanie ćwiczeń. W końcu prawdzkwa nauka pod okiem logopedy nie zaczyna się w gabinecie, ale właśnie w domu. Wasze dziecko musi regularnie wykonywać ćwiczenia zapisane mu przez logopedę. Warto zatem przyłożyć się do pilnowania tych prac domowych, a najlepiej ćwiczyć razem z dzieckiem. Wasz maluch o sporo chętniej podejdzie do zadanej pracy domowej, gdy będzie ona polegała na wspólnym wykonywaniu ćwiczeń wraz z rodzicem. 

Więcej informacji na stronie: wczesna nauka czytania.