{Drony są to nowatorskie urządzenia na miarę XXI wieku. Za ich pomocą z lotu ptaka można nagrać cokolwiek. Zazwyczaj drony mogą być sterowane za pomocą pilota, ich zasięg sięga najczęściej 2000 metrów.

Najczęściej mogą one znajdować się w powietrzu przez okres około 30 minut. Po tym czasie należy je naładować. Drony w dużej liczbie przypadków nagrywają przykładowo wesela lub inne imprezy.
Drony fpv są jeszcze większym odkryciem teraźniejszych czasów. Otóż, odróżniają się one doskonałą konstrukcją. Używane są one głównie do wyścigów dronów. Wykorzystuje się je też do ,,freestyle, czyli do tak zwanego latania z bajecznie dużymi prędkościami. Co ciekawe, wyżej wymienione drony fpv mogą wykonywać przeróżne akrobacje w trakcie lotu. Zdecydowanie jest to bardzo zjawiskowe i dlatego te urządzenia cieszą się ogromną popularnością w obecnych czasach. Warto też wiedzieć, iż cały lot jest bez wątpienia obserwowany ,,na żywo przez operatora. Do tego celu służy gogle FPV. W ten sposób odbierany obraz, jest obecnie transmitowany na żywo i można go oglądać. Wszystko dzieje się za sprawą kamery umieszczonej na tym wyżej wymienionym urządzeniu, czyli na dronie.
Drony wyścigowe w dzisiejszych czasach, XXI wieku są bardzo popularne. Takie małe pozornie urządzenia, mogą osiągnąć naprawdę imponujące prędkości. Organizowane są specjalne wyścigi dla fanów tych urządzeń. Drony wyścigowe przekazują obraz z podglądem bez wątpienia na żywo. Warto wiedzieć, iż drony wyścigowe można zakupić gotowe w sklepie albo również można je wykonać własnymi siłami. Oba opcje cieszą się popularnością. Śmiało można stwierdzić, że zabawa dronami niedługo urośnie do rangi sportu, gdyż wyżej wymieniona dziedzina cały czas się prężnie rozwija. Rynek praktycznie co chwilę zaskakuje nas coraz to nowszymi rozwiązaniami z zakresu nowoczesnej technologii.
Polecam: projektdron.com.pl. |Czym są drony znakomita większość z nas już prawdopodobnie wie. Dla przypomnienia, są to niewielkie latające urządzenia, które zazwyczaj służą do filmowania z powietrza. Mają zamontowana kamerę wysokiej rozdzielczości oraz nadajnik radiowy, dzięki któremu przekazują obraz pilotowi, sterującymi dronem z ziemi.

To jednak dla przeciętnego Kowalskiego na dłuższą metę jest nudne, dlatego zmodyfikowano nieco formułę działania dronów i wprowadzono coś, co nazywa się dronem FPV.
Taki dron, od swojego pierwowzoru odbiega tym, że posiada zespół kamer potrafiący uchwycić obraz konieczny do odtworzenia go poprzez okulary FPV, które zakłada pilot. Dzięki temu towarzyszy mu złudzenie, jakby w rzeczywistości był w tym dronie. Niesamowita sprawa i nie zrozumie tego nikt, kto jeszcze nie spróbował. To jednak nie wszystko, ponieważ drony FPV są w znaczącej liczbie sytuacji używane do wyścigów, gdzie przez jak najkrótszy czas powinno się przelecieć własną maszyną dany stopień. Lot odbywa się z ogromnymi prędkościami (jak dla dronów), dochodzącymi do 100km/h. Ponadto, drony obejmują bardzo niski pułap w czasie wyścigu, co jeszcze mocniej podbija uczucie prędkości u pilota. Nie da się ukryć, że wyścigi dronów niedługo staną się ważnym sportem, który będzie uprawiany przez ludzi globalnie.
Jeśli chodzi o same maszyny, którymi są drony wyścigowe, to ich przygotowanie wymaga użycia bardzo lekkich materiałów. Taka konfiguracja umożliwia na osiąganie bardzo dużych prędkości, a też powoduje że urządzenia są bardzo zwrotne. Drony FPV są wykorzystywane nie tylko w wyścigach, ale również podczas wykonywania różnego rodzaju akrobacji. Pilot obserwujący to wszystko z ziemi przez własne okulary FPV, może poczuć się jakby siedział w kabinie samolotu za sterami i de facto uczestniczył we wszystkich tych wydarzeniach, które dzieją się wysoko ponad jego głową.
Więcej informacji: http://projektdron.com.pl/page/polecane-linki-3/.