Szkoła, a też w biurach na ścianach widzimy różnego rodzaju mapy. mapy te w dużym stopniu ułatwiają realizacji niektórych obowiązków, bo czasami wystarczy zerknąć na mapę i już możemy się dowiedzieć, gdzie jest jaka miejscowość albo jakaś droga. Oczywiście dzisiaj mamy w komputerach telefonach, ale czasami nie pragnie nam się bądź nie mamy czasu na to, żeby wyszukiwać jakiegoś detalu, dlatego w takiej sytuacji nie gorzej jest zerknąć na ścianę i w tej samej chwili odszukać konkretną lokalizację.

Mapy ścienne przeróżnego typu produkowane są w różnorakich wymiarach. Mamy tutaj do czynienia z małymi mapami, które przeznaczone są do małych biur i niewielkich klas.
Mogą być to też mapy ścienne do faktycznie dużych pomieszczeń, znacznie większych rozmiarach. W znaczącej liczbie przypadków możliwe jest takie dobranie mapy, jaka będzie nam gwarantowała najlepsze efekty. Powinniśmy również pamiętać o tym, że ważne jest, żeby mapa zawierała te informacje, które będą nam potrzebne. Mapy ścienne z kodami pocztowymi będą niezastąpione w biurze, bo wówczas wystarczy zerknąć na mapę i już wiemy pod jaki kod pocztowy mamy wysłać daną korespondencję. W dużej liczbie przypadków maty takie są również stosowane w szkołach, niemniej jednak wtedy nie mają przeznaczenia kody pocztowe. Z kodami mamy do czynienia wtedy, kiedy nasza mapa wędruje przede wszystkim do biura, gdzie wysyłana jest wszelkiego rodzaju korespondencja. Ważne jest dla nas też to, żeby zwrócić uwagę na jakość mapy, bo bardzo dobre są te laminowane, dlatego że się tak bardzo szybko nie niszczą i nie blakną. Te bez laminowania szybko się niszczą.

Warto zobaczyć: mapy ścienne.