Producenci drewnianych domków nie narzekają na brak klientów, bo ichniejszym produkty są nie wyłącznie bardzo dobrej jakości. Domki drewniane, które najczęściej stawia się na działkach rekreacyjnych, bardzo bardzo dobrze wyglądają i są najszybszym sposobem, o ile chodzi o zagospodarowanie takiej działki.

Zahradní domky zamawia się u dowolnego producenta. Taki domek można dostać od ręki lub czeka się na niego konkretny czas. Nie trzeba martwić się jego składaniem, bo tym zajmuje się firma, która je produkuje. Ona nie tylko wytwarza taki domek, niemniej jednak i stawia go na wybranym miejscu.
Domki takie nie wymagają pozwoleń na budowę. Z powodzeniem można je rozbierać i przestawiać, jeżeli jest taka wymaganie. Dřevěné zahradní domky są najczęściej domkami letniskowymi, z których korzysta się tylko przez dany czas w roku. Nie zdarza się, ażeby ludzie mieszkali w nich na stałe. Nie są one do tego przystosowane. W większości wypadków takie domki kupuje się również dzieciom. Wtedy służą im one do zabawy. Domki te są bardzo solidnie opracowane. Zabezpiecza się je specjalnymi preparatami, by z czasami nie straciły one własnego uroku. Podobnymi preparatami zabezpiecza się też drewniane květináče. Bo drewno wystawione na działanie czynników atmosferycznych ma możliwość podmieniać swój wygląd. Jeżeli świetnie się go nie zabezpieczy, to z w pewnych przypadkach staje się ono coraz brzydsze. Preparaty takie nanosi się raz na kilka lat i dzięki temu drewniane domki czy donice latami mogą wyglądać należycie. Oprócz tym w ten sposób zabezpiecza się je też przed kornikami. Te mogłyby je zmarnować w szybkim tempie.

Źródło: dřevěné zahradní domky.