Profesjonaliści posiadają zwykle własne ulubione sklepy i tam zaopatrują się, kiedy realizują określone zlecenia. Korzystaj z takich, a nie innych sklepów, bo wiedzą, że w tych w każdej sytuacji kupią to, co będzie im potrzebne.

Dlatego na stałe korzystają oni z tych sklepów, gdzie asortyment jest w miarę szeroki. W sklepach takich nie jedynie dostępna jest od ręki hydraulika siłowa, niemniej jednak i inne części, które przez hydraulików są wykorzystywane. W takich punktach dystrybucji mogą oni zaopatrywać się, gdy realizują małe prace serwisowe i wtedy, kiedy zlecenie dotyczy montażu całego systemu hydraulicznego (sprawdź: hydraulika siłowa schematy).
Stała współpraca z takimi sklepami opłaca się hydraulikom. Głównie dlatego, że bardzo w wielu sytuacjach mogą oni liczyć na to, że zaproponuje im się interesujące ceny (zobacz: cewka elektrozaworu 230v). Jeżeli już kupują oni wiele części, to hydraulika i pneumatyka sklep jest w stanie zaproponować im opłacalne rabaty. Oprócz tym sklep taki jest też w stanie sprowadzić te części, których hydraulik potrzebuje, a których sklep na stanie aktualnie nie posiada. O ile hydraulik ma dostęp do tanich części, to korzystają na tym i jego klienci. Bo nie muszą oni za nie przepłacać. Sklepy, które wybierają sobie hydraulicy, najczęściej znajdują się w ichniejszym najbliższej okolicy. Dlatego nie muszą oni tracić zbyt dużo czasu na dojeżdżanie do nich. Dzięki temu obniżają też koszty swoich usług. Czy będzie to zakuwanie węży, czy montaż zaworu, to hydraulik taki nie winduje swoich stawek za takie usługi. Jeżeli już z całkowitą czyli stu procentową pewnością miejsce zlecenia jest dość daleko, to w każdej sytuacji usługa taka będzie bardziej kosztowna.

Zobacz: hydraulika siłowa.