Na przestrzeni ostatnich, dziesięciu lat, młodzi Polacy mają dostęp do nieograniczonej liczby informacji, dzięki powszechności internetu. Możemy sprawdzić nurtujący nas temat w wirtualnej encyklopedii, która jest znacznie bardziej intuicyjnaprostsza w obsłudze niż jej papierowe wydanie.

Jednak najwięcej wiedzy aktualnie ludzie czerpią z blogów, prowadzonych przez przeróżnego rodzaju specjalistów.
Blog internetowy na starcie był miejscem, w którym osoby prywatne dzieliły się z czytelnikami własnymi perypetiami życiowymi, przypominał on w tym względzie pamiętnik. Jednakże w trakcie minionych, kilku lat, pojawiło się wielu pisarzy, którzy poruszają ważne tematy, dzięki temu w pewnych przypadkach dosłownie zarabiają na tym, że prowadzą blog z ciekawymi informacjami. Najlepiej popularne są portale kulinarne, zwłaszcza takie, prezentujące przepisy przeznaczone dla konkretnych diet – wegańskie, bezglutenowe czy wręcz witariańskie. Oprócz tym, osoba zainteresowana publicystyką, chętnie prowadzi blog z newsami, na którym dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat życia publicznego, polityki , a ponadto sytuacji gospodarczej w państwie i na świecie. Poza tym, kobiety zainteresowane modą, częstokroć śledzą blog, w którym inne panie prezentują ciekawe kompozycje ubraniowe. 
W obecnych czasach, każda osoba, mająca ciekawe informacje do przekazania innym, może założyć swój blog internetowy. Ma możliwość to być strona poświęcona stylowi życia, kulinariom czy publicystyce. Jeśli zyskamy znaczną rzeszę czytelników, możemy nawet zacząć zarabiać na naszym portalu. 

Sprawdź: https://soundcloud.com/evye96.
Źródło: http://wsap.edu.pl/osrodkikariery/forumdyskusyjne/profile.php?mode=viewprofile&u=49057.