Weekend zdecydowanie nie jest czasem na leżenie w łóżku i ciągłe wylegiwanie się przed telewizorem. Warto ten czas zaplanować troszkę aktywniej. Obecnie w naszym kraju nie brakuje wielu interesujących, indywidualnych dyscyplin sportowych.

Prawie każdy z nas może znaleźć coś idealnego dla siebie. O ile interesują was ciężkie sporty wymagające odpowiedniego przygotowania i  dobrej kondycji fizycznej, to warto wybrać się na squasha. Jest to doskonały sposób na samodzielne spalenie kilkuset kalorii , a oprócz tego na perfekcyjne wyładowanie nagromadzonego stresu. Na pewno będziecie zaskoczeni, jak pięknie i lekko będziecie się czuli, po zaledwie pół godzinnego treningu w squasha.
Ostatnio ogromną popularnością w gronie wysportowanych osób cieszy się ścianka wspinaczkowa. Jeżeli już uwielbiacie góry , a dodatkowo macie dość mocne ręce, to zdecydowanie spodoba wam się ta dyscyplina sportowa. Wymaga ona dobrej formy oraz odwagi, niemniej jednak zdecydowanie jest warta waszego wysiłku. Ściana wspinaczkowa posiada bez wątpienia jeden minus. Jest bardzo uzależniającym miejscem. Sporo osób już po pierwszym razie jest zachwyconych tym sportem oraz woli spróbować kiedyś swoich sił w prawdziwych górach. Aktualnie ścianki wspinaczkowe są dostępne w każdym, większym mieście w Polsce. Bez najmniejszego problemu uda wam się odnaleźć bardzo ciekawy ośrodek w waszej najbliższej lokalizacji, w którym będziecie mogli sprawdzić własne zdolności wspinaczkowe. Faktycznie warto chociaż raz zasmakować tej niesamowitej przygody oraz sprawdzić własne możliwości.

Polecana strona: buldering.